Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları

Soğuk havalardan kaynaklı saç yıpranmaları olduğu gibi yaz aylarındaki sıcaklardan kaynaklı saç kuruluğundan musdarip kişiler kullandığında saç köklerinde oluşan kepeklenmelerin önüne geçerek saç ve saç köklerinin canlılığını geri kazanmasına yardımcı olur. Saç dökülmesi ve saç derisinde sorun yaşayan kişilerin tatlı badem yağı kullanmadan önce uzman kişilerin kontrolü altında sağlık testi yaptırmalarını önermekteyiz.

Saç bakımı için tatlı badem yağı içeriğinde bulunan E Vitamini saçın ve saç köklerinin ihtiyaç duyacağı vitaminlerden biridir. Tatlı badem yağı düzenli kullanıldığı sürece fayda sağlar..

Tatlı Badem Yağı ile Saç Bakım Maskesi

  1. Bemiks Ampul (1 Adet)
  2. Bephanten Ampul (1 Adet)
  3. Tatlı Badem Yağı (1 Yemek Kaşığı)

Bu üç malzeme içeriğinde çok fazla oranda E Vitamini içermektedir. Bemiks ve Bephanten Tıbbi ilaç olduğundan kullanmadan önce Doktorunuza ve Eczanenize danışınız.

Tatlı Badem Yağı Nasıl Uygulanır

Boş bir kâse içerisine E Vitamini içeren Bemiks Ampul, Bephanten Ampul ve tatlı badem yağı dökülerek çay kaşığı ile iyice karıştırılır. Tercihen yumurta fırçası kullanımı işinizi hızlandıracak ve işleminiz doğru olacaktır. Yumurta fırçasını saç köklerine hafif darbeler ile dokundurarak her yerine yedirilir. Yapılan saç maskesi Havuz bonesi kullanılarak ya da ona eş değerde malzeme ile kafanızı sarın saçlarınızı 1,5 saat dinlenmeye bırakıp ardından ılık su ile bir tatlı kaşığı kadar ölçüde şampuan kullanarak yıkayınız. Haftada bir kez yapılması uygundur.

Tatlı Badem Yağının Faydaları

Nemlendirme etkisi olduğundan saçı güçlendirip kırılmalara karşı korur

Saçın kurumasını önler.

Saç derisinde oluşan kepeklenme, kızarıklık ve saç köklerinde oluşan iltihabı önler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir