Soğan Kabuğu Suyu ile Saç Rengi Koyulaştırma

Saç rengi açma yapılabildiği gibi soğan kabuğu suyu ile saç rengi koyulaştırma işlemi yapılabilir. Çok hassas saç telleriniz var ise saç boyalarına karşı zayıf kalıyor ve yıpranıyorsa deneyebileceğiniz harika bir yöntem doğal saç rengi değiştirme için kırmızı soğan kabukları tatmin edici renk tonu ile bağımlılık yaratabilir.

Doğal saç rengi koyulaştırma listelerine eklenebilecek bir uygulamadır. Soğan kabuğu rengi itibarı ile suya renk vererek kumral saçlarda daha çok etkili olmaktadır.

Soğan kabuğu ile saç nasıl boyanır? Gerekli olan malzeme sadece Kırmızı kabuklu soğan; kırmızı soğan kabuğu ile saç boyama malzeme listesi ve tarifi:

Kuru soğan (1 Kg) Kırmızı

Soğanın dış kuru tabakası olmak üzere soğan kabuklarını birbirinden ayırın. Büyük bir tencere içerisine ayıklanan soğan kabukları dahil üzerine 1Litre su koyularak kaynatın. Kaynayan su kızılımsı bir renk aldığında altı kapatılarak 20-25dk demlenmesi için bekletilir. Bekleyen su ılıklaştığında Fısfıs türü ir şişe içerisine dökülerek saçlara uygulanır. Etkili bir verim alabilmek için ilk önce saçlarınızı bu su ile sak köklerinden saç ucuna kadar hafif hafif yedirerek yıkayıp ıslak bir şekilde saçınız güneş görecek bir ortama geçerek güneş görmesini sağlayınız. Kurudukça saç rengi koyuluğunu istediğiniz seviyeye gelinceye kadar fısfıs ve tarak ile işlemi uygulayarak yapın. Kuruttukça saç renginin koyuluğuna karar vererek işlemi sonlandırın ya da işlemi devam ettiriniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir