Soğan Kabuğu Suyu ile Saç Rengi Açma

Kesinlikle denenmesi gereken yöntemlerden birtaneside saç rengini açan soğan kürü çok etkili olan bu yöntem. Saç açmak için öneriler listesinde bulundurabilirsiniz. Saç açmak için doğal çözüm.

Saç boyanız istediğiniz gibi olmadıysa tekrar boyatmak çok risklidir saçların yanmasıyla da sonuçlanabilir. Saç rengini açmak için de uygun yöntemlerden bir tanesi beyaz soğandır. Kırmızı soğan ile ilgili makalemiz ilerleyen süreçte yer verilecek beyaz soğan konumuz olduğundan bu uygulamadan bahsedeceğiz.

Soğan suyu ile saç açmak için gerekli malzemeler:

  • Kuru Soğan (1 Kg) Beyaz

Soğanın dış kuru tabakası atıldıktan sonra soğan kabukları birbirinden ayrılıp büyük bir tencere içerisine koyularak üzerine 1 Lt su ilave edilip kaynatılır. Kaynayan su ateş üzerinden alınarak ılıklaşıncaya kadar soğanlar ile bekletilir. Bekletme işleminden sonra soğan kabuklarını süzebileceğiniz bir kap içerisine alarak suyu sıkılır; sıkılan su tencere içine geri boşaltılıp fısfıs sprey şişesi içine koyulup artan su ile saçlarınıza sürün etkili bir sonuç için güneş gören bir ortamda bir saat durulması gerekmektedir. Saçınız kurudukça sprey şişe ile saçlarınızı ıslatıp güneş görmesini sağlayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir