Saç Ekimi Nedir?

Türkiye’de son dönemlerin popüler tekniklerinden birisi olan saç ekimi, birçok insanın kellik sorununa kesin çözümler ürettiği için ayrıca ön planda tutulan imkanlardan birisidir. Bu noktada birçok okuyucumuzun bilgi sahibi olduğunu net şekilde söyleyebiliriz. Şimdi hemen terimler üzerinde duralım.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, genetik ya da çevresel faktörler nedeni ile zaman içerisinde saçları dökülen ve kellik sorunu yaşayan kişiler için geliştirilmiş aneztezik bir çözüm yöntemidir. Saç ekim yöntemi sayesinde saçsızlık sorunu, tamamen doğal bir şekilde çözülür. Doğrudan kendi genetiğiniz kullanılarak saç ekimi yöntemi uygulanır.

Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Günümüz saç ekim literatüründe iki ayrı yöntem kullanılarak bu işlemler sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu yöntemleri çok daha yakından tanımak istiyoruz. Hemen üzerine eğilelim.

FUE YÖNTEMİ: En çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde ense köklerinizden saçlar teker teker alınır. Sonrasında ise itina ile saçsızlık sorunu yaşadığınız bölgelere ekilir. Birkaç seans ile işlemler tamamlanır.

FUT YÖNTEMİ: Bu yöntem ise saçların ense köklerinizden bir bant yardımı ile alınır. Bu bant yardımı ile alınan saçlar sonrasında köklerine ayrıştırılır ve ekim işlemi gerçekleştilir. Birkaç seans yine bunun için yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir