Saç Boyası Nasıl Korunur?

Bugün ki makalemizde saç boyası koruma ile alakalı olarak sizlere önemli bilgiler sunacak ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden geleni yapacağız. Bir süre öncesinde saç boyası nasıl akıtılır sorusunun yanıtını vermiştik. Şimdi ise boyanın korunması ve uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için önemli birkaç bilgi vereceğiz.

Bu bilgiler, saç bakım uzmanları ve kuaförlerin ortak fikirlerinden derlenerek web sitemizde siz değerli okuyucularımıza sunulmuştur. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan iletebilirsiniz.

Boyamadan 1 Hafta Önce Kesin Bakım

Saç boyatma işleminden 1 hafta kadar öncesinde saçlarınıza kaliteli ve nemlendirici bakım ürünleri ile kökten uca bakım yapmak çok önemlidir. Bu işlem, saçlarınızı boyama işlemi için hazır ve dirençli hale getirecektir.

Boyalı Saçlar için Krem ve Şampuan

Her ne olursa olsun saçlarınızı boyatıyor iseniz boyalı saçlar için hazırlanan bakım ürünlerini kullanın. Özellikle boyalı saçlar için şampuan ve bakım kremleri olmazsa olmazlardan birisidir.

Duşu Soğuk Su ile Bitirmek Hayati Önem Arz Eder

Bilinenin aksine sıcak su saçlarınız için son derece zararlı seçeneklerden birisidir. Dolayısı ile her duşu soğuk su ile bitirerek saç derisi altındaki kan akışını hızlandırmak çok çok büyük önem arz ediyor.

Ultraviyole ve SPF İçeren Bakım Ürünleri

Saç bakım ürünleri tercih ederken içeriğine enine boyuna bakın. Ürünlerin içeriğinde ultraviyole ve SPF olması, özellikle boyalı saçlar için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker.

Saç Boyası Nasıl Korunur?” için 6 yorum

 • Aralık 11, 2017 tarihinde, saat 3:00 pm
  Permalink

  ARKADAŞLAR PEKİ KALICI SAÇ BOYASI İÇİN NE YAPMAK LAZIM BİLEN VAR MI?

  Yanıtla
  • Ocak 15, 2018 tarihinde, saat 12:41 pm
   Permalink

   Garnier’in ürünlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca Loreal Paris’in kalıcı saç boyaları gayet iyi. Kullandığınız saç boyasının yarı kalıcı mı tam kalıcı mı olduğu da önemli.

   Yanıtla
 • Aralık 22, 2017 tarihinde, saat 11:00 am
  Permalink

  Erkeklerde saç şekillendirme ne kadar önemliyse (eğer boyanıyorsa) saç boyasıda çok önemlidir.
  Çünkü erkeklerin saç tipi ile kadınlarınki bir değil.
  Schwarzkopf kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ederim bir kere bile sıkıntı çıkmadı1

  Yanıtla
 • Aralık 27, 2017 tarihinde, saat 9:44 am
  Permalink

  saçımı korurken bir çok pahalı marka kullandım bunlar; sheseido ve nars gibi ürünlerdi. hatta bir çoğunu set olarak almıştım ancak bazlarından verim alamadım. bu yazı gerçekten iyi çok işime yaradı teşekkürler.

  Yanıtla
 • Ocak 6, 2018 tarihinde, saat 7:22 pm
  Permalink

  arkadaşlar saç boyası koruma için bir çok boya koruma ürünleri mevcut. açıkcası ben kullanmıyorum, doğal olmasında büyük önem var.
  amonyaksız saç boyası korumayı dikkat edin.

  Yanıtla
 • Ocak 14, 2018 tarihinde, saat 6:54 pm
  Permalink

  Burada yazılan herşeye katılıyorum ancak bir şey dışında; buz gibi suyla duş yapmayın. bir tarafınızı düzelteyim derken bir tarafınızı bozarsınız vallahi benden söylemesi.
  Ne çok sıcak ne çok soğuk olmalı en iyisi tam kararında. Saç boyamı bu şekilde korudum ben..

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir