Papatya Suyu ile Saç Rengi Açmak

Bu yöntem çok eskilere dayanır ve en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Papatya suyu bir nevi çay sayılabilir. Papatya çayı ile saç açma işlemi oldukça basit bir yöntemdir. Bazı kadınlar lipton papatya çayı ile saç açma dışında poşet papatya çayı ile saç açma işlemi yapmaktalar.

Dikkat edilmesi gereken bir husus aktarcılardan alınan papatya otları içerisinde papatyaya benzeyen ama etkisi farklı olan çiçekler karışmış olabileceğini düşünerek market reyonlarında satılan poşetlenmiş papatyalar tercih edilmelidir.

Papatya çayı ile saç rengini açmak için gerekli malzemeler:

  • Papatya (2 Su Bardağı)
  • Zeytinyağı ( 2 Yemek Kaşığı)

 Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma Tarifi

Büyük bir tencere içerisine yarım Litre kadar su koyulup kaynatılır. Alınan kuru papatyalardan 2 su bardağı ölçeğinde kaynayan su içerisine boşaltılıp ateş söndürülerek demlendirilmek için 20dk kendi haline bırakılır. Ilıklaşan su içine 2 yemek kaşığı zeytinyağı koyularak 3dk karıştırılıp saç köklerinden saç ucuna kadar yıkanır. kendi halinde kurumaya bırakılır. Olumlu sonuç alabilmek için odanızın veya balkonunuzun güneş gördüğü saatleri tercih ediniz. Saçlarınızın güneş görmesi gerektiğini unutmayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir