Kış Aylarında Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözümler

Yaz mevsimi geçti, kışın gelmesi ve sonbaharın da etkisi ile saçlarınız daha fazla yıprandı, yaz ayında ki güneşin etkilerinden korunamadıysa o halde sizlere çok etkili önerilerimiz bulunuyor. Sizler için uzmanından aldığımız tavsiyeler ile yıpranmış saçlarınıza doğal  çözümler sunabilirsiniz.

Yazın yıpranan, kırılan ve adeta kendini bırakan saçlara uzmanların tavsiyeleri ile sizlerde son verebilir ve kendiniz evde uygulayabileceğiniz yöntemler  ile saçlarınızı canlılık, nemlilik ve parlaklık katmak mümkün.  İşte uzmanından öneriler;

  • Badem yağı saçlara oldukça fayda sağlayan yağlardan bir tanesidir. Badem yağını banyo yapmadan önce saç diplerine sürerek 15 dakika bekletip, ardından saçları yıkamak saç diplerin canlanmasını ve parlaklık katmasını sağlayacaktır.
  • Zeytin yağı kürü; zeytin yağı saç ve saç dipleri için mucizevi bitkiler arasında yer alıyor. Zeytin yağı sabunları, zeytin yağını saf olarak kullanmak saçların adeta ilacı gibi olacaktır. Aynı zamanda seyrelen saçlarında tekrar çıkmasını sağlayacaktır.
  • Defne sabunu; defne sabunu, saç bakımında ve saç sağlığında en faydalı bitkisel yağlar arasında yer alıyor. Defne sabunu, son yıllarda yurt dışında da kullanımı açılmış ve yurt dışına ihracatı gerçekleştirilen bitkisel ürünlerden bir tanesidir. Defne sabunu ile yıkanan saçlar daha canlı ve daha sık gözlemlenmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir