En İdeal Saç Modelleri için Yüz Şeklinizi Tanıyın

Son dönemde bildiğimiz gibi yüz şekline göre saç modelleri ile alakalı olarak internet üzerinde çok ciddi anlamda ilgili bir araştırma ortamı ortaya çıktı. Bilhassa kadınlar için önem arz eden bu konunun derinliklerine inecek ve kafanızda oluşan bütün soru işaretleri için somut çözümler sunacağız. Daha fazlası için yorum alanlarımız tüm üyelerimize açık.

Yukarıda da görebileceğiniz üzere insanların birçok farklı yüz şekli olabilir. Bu yüz şekilleri, özellikle saç modeli seçimi aşamasında sizler için son derece yol gösterici bir nitelik taşıyacak.

Oval

Çene kısmına kadar orantılı bir şekilde inen saç modelidir. Sivri çene yapısı ön plana çıkar. Alın biraz daha kapalı olabilir.

Yuvarlak

Yuvarlak yüzü hattı yukarıda da görebileceğiniz üzere biraz daha dışarı doğru açılan ve genelde kilolu kadınlarda daha da belirginleşen konulardan birisidir.

Kare

Çene yapısı dikkate alınır. Özellikle çene bağlantı kısmı dışarı doğru çıkıntılı olan insanların surat tipi kare olarak yorumlanır.

Kalp

Bu model ise saçın yapısına göre yorumlanır. Saçın özellikle alına doğru indiği yüz tipleri biraz da sivri olur ve kalp modeli olarak yorumlanır.

Uzun

Dikey olarak baktığınızda aşağı doğru dar ve uzun olan bir yüz modelidir. Bu modellerde çeneyapısı da biraz kalın ve dışa doğrudur.

Üçgen

Adı ile çok ilişkili bir yüz şekli değildir. Üçgen görünüm olmasa da gözle görülür hatlara sahip büyüklükte yüz şekline verilen isimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir