E Vitaminli Saç Maskesi

Kimyasal yapı itibarı ile E vitamini yağda çözünen antioksidan gibi işlevleri görmektedir. Bazı kronik hastalıkların riskini azalttığı bilinmektedir. E vitamini keratin fosfat, adenozin trifostat yüksek enerjili fosfat bileşenlerin işlevini düzene sokar.

Sağlıklı bir deri ve cilt için gerekli olan E vitamini dokuların onarımı için gereklidir. Canlı ve sağlıklı görünmesine katkı sağladığından saçların ve saç derisinin nemlenmesi içinde E vitamini saç bakımı gereklidir. E vitamini saç için önemli bir takviyedir. Yıpranmış saçlara  E vitamini saç maskesi.

E Vitaminli Saç Maskesi

  1. Bemiks Kapsül ( 1 Adet)
  2. Jojoba Yağı (2 Yemek Kaşığı)

Saç maskesi yapımı; Çorba kâsesi içerisine Bemiks kapsül toplu iğne yardımı ile delinerek kâse içerisine koyulup jojoba yağı ilave edilerek 5dk karıştırılır. Yumurta fırçası kullanarak saç köklerine yedirilip saç kökünden başlayarak saç ucuna kadar sürülür. Saçları bone ile muhafaza ederek 30dk dinlendirilip ardından saçlar ılık su ve kullandığınız şampuan ölçüsünün yarısı kadar şampuan kullanarak yıkayınız. Duş sonrası kullanılan saç kremleri kullanarak işlemi tamamlayın. Haftada 1-2 defa uygulanmasında fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir